Дата
Час проведення
Назва
02 Вер.
02.09 - 14:00 02.09 - :

Розслідування фактів створення та функціонування секретної в'язниці "МДБ ДНР" в Донецьку: чи дійде до відкритого та неупередженого суду справа щодо захоплення "ІЗОЛЯЦІЇ"?

органiзатор Міжнародний БФ "ІЗОЛЯЦІЯ", мiсто Київ
Інформація щодо акредитації: anna@ukrinform.com

Учасники: Дмитро Потєхін  - блогер, колишній ув’язнений секретної в’язниці "ДНР" в "ІЗОЛЯЦІЇ";  Оксана Саржевська-Кравченко - директорка фонду "ІЗОЛЯЦІЯ"; Олександра Матвійчук - представниця Центру громадянських свобод;  Ольга Решетілова - представниця Медіа-ініціативи за права людини; Володимир Єфименко  - представник Адвокатського об`єднання "Головань і Партнери".

Коротко. Під час пресконференції відбудеться презентація звіту "Військовополонені і цивільні заручники Донбасу: в пошуках ефективного механізму звільнення". Документ створено ГО "Медійна ініціатива за права людини". Звіт містить показання колишніх в'язнів "МДБ ДНР", які підтверджують існування в’язниці на території Міжнародного БФ "ІЗОЛЯЦІЯ" в Донецьку та факт жорсткого поводження з людьми, які там утримуються.

3 вересня о 15:30 у Шевченківському суді міста Києва (вулиця Дегтярівська, 31А) відбудеться судове засідання щодо справи Романа Лягіна. З цією метою, учасники заходу звернуться до СБУ та ГПУ щодо відкриття кримінального провадження за заявою представників "ІЗОЛЯЦІЇ" та інших потерпілих, а також з проханням брати участь у судовому процесі.

Довідково. "ІЗОЛЯЦІЯ" — це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована у 2010 році в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, якому фонд завдячує своїм ім’ям.

Навесні 2014 року Роман Лягін був відповідальним за проведення референдуму щодо створення сепаратистської республіки в Донецькій області. У червні того ж року він керував захопленням території заводу "Ізоляція" в Донецьку.

Як повідомляють організатори, майже вісім гектарів площі, яка була орендована Міжнародним БФ "ІЗОЛЯЦІЯ" та комерційними підприємствами, згодом було перетворено на секретну в'язницю "Міністерства Державної Безпеки ДНР". Відтоді виставкові простори, лабораторія цифрового виробництва, бібліотека та лекторії фонду використовуються як таємна в'язниця, існування якої не підтверджується ватажками "ДНР" і тому доступ до її приміщень залишається закритим для міжнародних гуманітарних та правозахисних місій.


Контактний телефон Прес-центру: (044)  299-03-32

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ
Мiсце проведення заходу Укрінформ [Зала 2]